lilafeher7
Datum:
2021. március 16. - 11:30

A várva várt bronzmérkőzést Rachkovska ász nyitásával kezdtük meg. Az első pont után

vezetőedzőnk kikérte az első challenget, amelyet követően a bíró a pontot az Újpestnek ítélte
meg. A hatékony játékunknak köszönhetően 6:1-es újpesti vezetésnél Sasa Nedeljkovic időt
kért. Ezt követően Carabali kiváló ütésével 8:4re vezettünk. Klisura eredményes
megmozdulását követően 9:6-ra feljött a Kaposvár. Kojdova erőteljes támadását követően
12:9 volt az állás a mi javunkra. Rachkovska ászával már 4 pont volt a különbség a lila
lányoknak. 15:9-es újpesti vezetésnél a kaposváriak vezetőedzője kikérte a második idejét.
Helic ász nyitásával az ellenfél feljött 15:12-re, ekkor Horváth András időt kért. Matic
bravúros ütését követően 18:16-ra zárkózott fel a Kaposvár. A végjátékban Rachkovska
fantasztikus pontja után 21:19-re vezettünk. A két csapat kiélezett küzdelmét mi sem mutatta
jobban, minthogy Klisura támadásával csupán egy pont volt a különbség lányaink javára
(22:21). A kiváló fókuszáltságunknak és mentális éberségüknek köszönhetően behúztuk az
első szettet 25:22-re.

A második szettet az elsőhöz hasonlóan nagyon jól kezdtük (3:0 az Újpestnek). Carabali
bombájával 7:3-ra vezettet a csapatunk. A Bezhandolska, Rachkovska blockkal 8:4 volt az
állás a mi javunkra. A remek kaposvári megmozdulásoknak köszönhetően az ellenfél
kiegyenlített (11:11). Petőváry hátsósoros támadása után 13:12 volt az állás nekünk. Egy
hosszú labdamenet Kojdova módra való befejezésével 15:13-ra vezettünk. Ezt a két pontos
újpesti előnyt az ellenfél oldalán Helic nem hagyta annyiban, így az állás 15:14 lett, ám még
mindig a mi javunkra. A szettben először vezetett a Kaposvár 17:16-ra, amikor Horváth András
időt kért. A fantasztikus Bezhandolska, Petőváry block után 17:18-ra zárkózott fel a
csapatunk. Helic hatékony blockjával nem tudtunk mit kezdeni, így 20:17-es kaposvári
vezetésnél Horváth András kikérte a második idejét. 22:17-es kaposvári előnynél Kojdova
helyére Szabó érkezett a mi oldalunkon. A második szett végjátékát ezúttal a kaposváriak
tudták jobban uralni, így az ellenfél nyert 25:19-re.

A harmadik szettben a koncentrált játékunkkal és agresszív szerváinkkal 3:0-s előnyre tettünk
szert. Matic eredményes ütését követően 5:3 volt az állás a mi javunkra. Egy sikeres
kaposvári blockal egyenlíteni tudott az ellenfél (9:9). Klisura ászával 12:11-re vezetett
a Kaposvár. A látványos mezőnymunkánknak és támadásainknak köszönhetően egyenlíteni
tudtunk (17:17). Ezt követően Villám érkezett a pályára nyitni Carabalit cserélve. 20:19-es
újpesti vezetésnél kaposvári időkérés történt. Petőváry okos ejtésével 21:19-re vezettünk.
22:19-es lila előnyné l a kaposváriak vezetőedzője időt kért. Később a Horváth András által
kikért challenget követően, a pontot a csapatunk kapta meg, így az állás 23:21 volt az
Újpestnek. Az előbbiekben látott harcias mentalitással végül csapatunk megnyerte a harmadik
szettet 25:21-re.

Az összecsapás továbbra is kiegyenlített volt a két csapat között (3:3) Tálas jó ütemben
történő támadását követően 3 ponttal vezetett a Kaposvár. Bezhandolska pontjával 10:7-re
feljött a csapat. Petőváry támadásával tovább tudtuk csökkenteni az ellenfél előnyét. Bodovics
eredményes ütése után 18:13-ra vezetett a Kaposvár. 19:13-as ellenfél vezetésnél
Horváth András időt kért. A Kaposvár hatékony játékának a továbbiakban nem tudtunk megfelelő
ellenállást biztosítani, így a 21:15-ös kaposvári előnynél megtörtént a második újpesti időkérés.
Helic erőteljes pontját követően Szabó Lili érkezett a pályára Kojdova helyére.
Később Szűcs pontjával már 7 pontos előnyre tett szert a Kaposvár. Az ellenfél a játszma
utolsó perceiben is folyatta a korábbiakban mutatott energikus játékát, így 25:19-re nyerte
meg a szettet.

Az ötödik játszmát az Kaposvár eredményesebben kezdte meg. 4:1-es ellenfél vezetésnél időt
kért az Újpest. Carabali látványos blockjával 4:3-ra jöttünk fel. Egy újpesti ejtés segítségével
kiegyenlített a csapatunk (5:5). A továbbiakban a Kaposvár mentálisan jobban bírta az ötödik
szett generálta stresszhelyzetet, így a 10:6-os kaposvári vezetést egy újpesti időkérés követte.
Egy újpesti szervarontást és Bodovics blockját követően 14:7 volt az állás Sasa Nedeljkovic
csapatának. Az erőteljes kaposvári előremenetelt folytatva az ellenfél megnyerte a meccset
3:2-re (15:8).

Habár érem nélkül kellett távoznunk a Magyar Kupa négyes döntőről, csapatunk játékosainak
és stábtagjainak jár a gratuláció és az elismerés a magas színvonalú játékért, valamint a
példamutató küzdeni akarásért. A hétvégén játszott 10 szettből fontos, hogy levonjuk a
megfelelő konzekvenciát, és ennek tudatában készüljünk fel a rájátszás soron következő
mérkőzéseire!

Hajrá Újpest!

Írta: Kovács Lilla

UTE – 1. MCM-Diamant Kaposvár 2–3 (22, -19, 21, -19, -8) UTE: Rachkovska (14), Bezhandolska (11), Petőváry (13), Kojdova (19), Carabali (14), Bagyinka (1). Csere: Karabaseva (libero), Szabó L. (-), Villám Cs. (-).

Vezetőedző: Horváth András.

Másodedzők: Valics György és Oláh Levente.

1. MCM-Diamant Kaposvár: Bodovics (5), Helics (28), Kliszura (31), Kharchenko (11), Király-Tálas (4), Matics (6). Csere: Szpin (libero), Kump (-), Szűcs K. (3).

Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Másodedző: Böcz Dávid.