Beszámoló a tegnapi UTE - FATUM Nyíregyháza mérkőzésről.

Szerző:
lilafeher7
Datum:
2021. március 14. - 13:00

Az első szett rögtön egy újpesti ponttal kezdődött a Magyar Kupa elődöntőben. Mindkét csapat
teljes erőbedobással kezdte meg a mérkőzést. A kiélezett küzdelem közepette Carabali
látványos támadását követően egyenlő volt az állás (5:5).

A Carabali, Rachkovska kettős fantasztikus blockjával már 7:5-re vezetett a csapatunk.
A nyíregyházi időkérés után a Bagyinka, Carabali block 9:5-ös lila vezetést eredményezett.
Csapatunk folytatta az energikus előremenetelt, amelynek hatására 11:5-ös újpesti vezetésnél
Németh Szabolcs kikérte a Nyíregyháza második idejét. Vasileva és Pintér hatékony
megmozdulásának köszönhetően a Fatum 12:10-re jött fel.

Petőváry eredményes támadását követően több sikeres újpesti blockal mutattunk ellenállást az
ellenfelünknek. 16:12-es lila vezetésnél Varga Eliza érkezett a pályára Lacombe Zsófia
helyére. Varga Eliza támadása után Kojdova hatékony ütésének köszönhetően 5 ponttal
vezettünk (18:13). Amikor a Nyíregyháza 2 pontra csökkentette az előnyünket (19:17)
Horváth András időt kért. Az első szett végjátékához érve sikerült felülkerekednünk a
Nyíregyházán, Bezhandolska blockjával 26:24-re hoztuk az első szettet.

A második szettet nagyon jól kezdtük. 5:1-es újpesti vezetésnél Németh Szabolcs kikérte a
challanget, amelyet követően a pontot a bíró az Újpestnek ítélte meg. Kojdova sikeres ütését
követően már 6 ponttal vezettünk. A Fatum feladó poszton cserélt, Francesco érkezett a pályára. Carabali
hatalmas blockja után a különbség már 8 pont volt az Újpest javára. Klaric blockjánál, 10:6-os lila előnynél időt kért Horváth András.

Varga támadásainak és az eredményes nyíregyházi támadásoknak köszönhetően az állás
egyenlő volt (11:11). A továbbiakban szoros volt a csata a két csapat között. Rachkovska
ütése után 20:18-ra vezettünk. Bezhandolska bombáját követően 21:20 volt az állás a mi javunkra.
Bezhandolska erős támadásával már 23:22-re vezettünk. A második szettet Petőváry pontjával 25:23-ra nyertük meg.

A harmadik játszmában a Fatum 4:0-ás vezetését újpesti időkérés követte. Vasileva és Pintér
erőteljes ütései ellen nem tudtunk megfelelő ellenállást mutatni, így a Nyíregyháza már 10:4-re vezetett.
Horváth András kettős cseréje után Boros és Szabó érkezett a pályára. Egy sikeres nyíregyházi ejtés után már 6 ponttal vezetett a Fatum.
3:6-os nyíregyi vezetésnél kikértük a második időnket. A továbbiakban sem tudtuk megfékezni az ellenfelünket, 17:7-nél Bagyinka
érkezett vissza a pályára. Vasileva kiváló megmozdulásának köszönhetően 22:11-re vezetetta Fatum.
A harmadik szettben a Nyíregyháza 25:13-ra tudott szépíteni.

A negyedik szettben Lacombe sikeres támadása után az állás 3:2 volt a Nyíregyházának.
Kojdova okos ejtésével az állás 4:4 volt. A Petőváry, Bezhandolska block után szintén
egyenlő volt az állás (7:7). 13:9-es nyíregyi vezetésnél időt kért Horváth András. Vasileva
block outja után (17:13) kikértük a második időnket. Rachkovska block outjával 18:16-rasikerült felzárkóznunk,
amelyet követően Németh Szabolcs időt kért. Kojdova bombája után 20:18 volt az állás a Fatumnak.
Ortiz és Vasileva sikeres ütésével 25:19-re húzta be a negyedik szettet az Fatum.

Az ötödik szettben Lacombe ászával már 4:1-re vezetett az ellenfél. A Radosova által
vezérelt nyíregyházi csapatot nem tudtuk hatástalanítani, így 10:4-es ellenfél vezetésnél Szabó Lili
érkezett a pályára a lila oldalon. Petőváry blockjával az állás 11:6 volt a Fatum javára.
Carabali támadását követően az állás 14:7 lett a Nyíregyházának. A végjátékban sajnos nem
tudtuk visszahozni az első két szettben mutatott koncentrált és erőteljes játékunkat, így a
mérkőzést a Nyíregyháza nyerte meg 3:2-re (15:8).

Gratulálunk a Fatum-Nyíregyháza csapatának a győzelemhez!
Valamint ahogy, Horváth András vezetőedzőnk is fogalmazott dicséret jár lila lányainknak megsüvegelendő teljesítményükért.
Ám nincs miért szomorkodnunk, mert a mai délután lehetőségünk van megszerezni a bronzérmet, ezúton is nagyon szurkolunk a csapatnak!