A szezon végeztével lezárul egy fejezet, és kezdődik egy új. Mindegyik csapat már a jövőt építi,
sorra jelentik be az érkezőket és a távozókat.
Az év végéhez viszont szorosan kapcsolódik egy teljesítményértékelés is.

TÉNYEK
Amit az átlag szurkoló ebből lát, és hall az az, hogy csapatunk a bajnokságban az 5. míg
a Magyar Kupában a 4. helyen zárt
a négyes döntő után.
Ezek a tények. De hogy ezek mögött az eredmények mögött mégis milyen összteljesítmény,
milyen számok, eloszlások,egyéni képességek rejtőznek azt most megmutatjuk
Garas Attila statisztikusunk, részletes elemzésében.

MÉRKŐZÉSEK
A szezonban 30 mérkőzést játszottunk összesen, ebből 24 jutott a bajnokságra,
és 6 a Magyar Kupára.Az összesített mérleg szerint 14-et (46 %) megnyertünk,
16-on (56 %) vereséget szenvedtünk. Érdekes tény,hogy 3-2-es mérkőzésünk 6 volt, amiből sajnos
nem nyertünk meg egyet sem. A 30 mérkőzés alatt összesen 2677 percet vagyis
44 óra és 37 percet töltöttünk a pályán.A leghosszabb mérkőzés a Nyíregyháza elleni kupa
elődöntőnk volt, 131 perccel,aminek másnapján csak egy perccel játszottunk kevesebbet
a Kaposvár elleni bronzcsatában. Egy mérkőzésünk átlagosan,
így 89, egy szett pedig 24,5 percig.

SZETTEK
Lejátszott szettjeink száma: 109. 61 (55 %) szettet nyertünk és 47-et (43 %)
veszítettünk el, így itt a mérlegünk pozítív. Legnagyobb arányú
szett győzelemmel a DVTK-t fektettük kétvállra, 25-11-re, de egy alkalommal mi is lehidaltunk
25-8 a BRSE ellen, még ősszel. A leghosszabb szett a Vasas
ellen 37 percig tartott 34-32-re végződött Ez egyébként a rájátszás első mérkőzésének 4. szettje volt,
ahol 30-29 után ellenfelünk három méteren kívüli támadása outra szálló labdája után már mindenki ünnepelt a pályán,
de egy nagyon vitatható hálóérintés miatt mégis folytatódott a mérkőzés, amit már nem tudtunk behúzni.
Érdekességképpen megjegyezzük azt, hogy a Magyar Kupa négyes döntőjében mi nyertük a másodikként
a legtöbb szettet, mégis csak negyedik helyen zártunk....

PONTOK
Az idényben 2362 pontot gyűjtöttünk, 1854-et a bajnokságban,
és 508-at a kupában. A pontok 44 %-át szereztük“breaklabdából”, és 56 %-át akkor amikor mi fogadtunk.
A legponterősebb játékosunk Carabali Valerin (6) aki 360 (19 %) pontot szerzett,
vagyis szettenként 3,3-at. A szettátlagokat nézve, szélsőütőnk Petra Kojdova támasaiban
bízhattunk a legjobban, ő ugyanis majdnem4 pontot termelt átlagban.
(3,79) Petra egyébként a bajnokság hatodik legjobb szélső ütője.

JÁTÉKMELEEK

NYITÁS
2353 alkalommal nyitottunk, aminek 7,5 %-a ásszal is végződött,
így összesen 178 alkalommal nem jött vissza labda.
A legtöbb ászunkat Petőváry Panni szerezte, 34-et, aki egyébként a bajnokság második
legjobb nyitója 32 találattal, Sanja-Gamma 50 ásza mögött. Sajnos 194 nyitást elrontottunk,
ami az összes nyitás 8,2 %, s ezek között jó sok éles szituációban, 20 pont felett történt.

FOGADÁS
2065 jegyzet fogadásunk van, aminek a hatékonysága 48%.
Fogadó játékosaink közül kiemelkedik Galina Karabeasheva teljesítmények
aki egészen pontosan 54 %-osan fogadott. Ez egyébként a bajnokságban
a harmadik legjobb liberó teljesítmény, azok közül akik minimum 20 meccset játszottak.
156 ászt kaptunk, és csak 64 szállt vissza az ellenfél térfelére.

TÁMADÁS
3520 támadást vezettünk ellenfeleink felé, amiből 1352 ponttal is végződött,
vagyis 38 %-os támadás hatékonysággal zártunk.
Szettenként így 12,4 pontot szereztünk átlagban. Legtöbbet Petra Kojdova támadott 791-el,
de alig pár ütéssel marad el másik szélső ütőnk Vengeliya Rachkovska
756 ütéssel. Támadásaink hatékonyságban ki kell emelni kolumbiai
centerünk (Carabali) játékát, hiszen több mint 55 %-osan
támadott átlagban, így a bajnokság harmadik legjobb támadója lett, és
csak a jóval kevesebb mérkőzést játszó kaposvári center előzi meg a második helyen.
és szerencsére az ütés rontásunk is közel ilyen alacsony arányt mutat. (7,9 %, 278)

SÁNC
Az év során 251 sikeres blokkot számolhattunk össze, ami az összes blokkunk (3466) 7,2 %-a.
Legjobb sáncolónk Carabali volt, aki 74 blokkot osztott ki,
blokkjaink közel egyharmadát (29,4 %) ő szerezte. A bajnokságban
így ő az ötödik legjobb sáncoló, amit egyébként a szintén UTÉ-s visszavonlult bolgár centerünk
Veronika Bezhandolska 61 blokkjával magasan nyert, megelőzve a csak 52 pontig jutó,
4 mérkőzéssel kevesebbet játszó békéscsabai Pekárik Esztert. Ráadásul a szervát a támadást,
és a blokkolást összevetve Veronica a szezon legjobb centere idén!

VÉDEKEZÉS
1627 védekezést rögzítettünk, aminek csak 23,5 %-a végződött ponttal.
A legjobb védekezőnk Rachkovska,
aki a felé jövő labdák 77 %-át sikeresen életben tudta tartani,
de 71 %-kal szorosan a nyomában Karabasheva áll.

FELADÁS
3390 feladást jegyezhetünk a szezon során, ami azért kevesebb mint a támadás,
mert az első és második érintésre áttett labdák előtt ugye nincs.
A feladások kétharmadát (66 %) értelemszerűen első számú feladónk
Bagyinka Fanni jegyzi, 2247 darabbal,
Boros Réka nevéhez 459 passz fűződik.
Fanni egyébként 61 ponttal gazdagította eredményességét.

EGYEBEK
Az év során, több mint 320 edzést végeztünk, összesen 10 csarnokban játszottunk,
2994 km-t utaztunk. Megittunk 45 liter kávét útközben, videóztunk 38 órát,
elvégeztünk 450 db koronavírus tesztek, valamint elszaggatunk 1 darab mezt.

A számokból nem látszik de nehéz és mozgalmas éven vagyunk túl.
Átlagéletkorát tekintve a legfiatalabb csapatként tisztességesen helytálltunk,
céljainket elértük, sőt egy csapatként küzdve harcolva lelkesen küzdöttünk a további sikerekért.
A fentiekből viszont kirajzolódik, semmiképpen sem játszottunk epizódszerepet egyik sorozatban sem,
és ha a szerencse néha mellénk is állt volna,akkor az év végi elszámolásnál most más lenne a sorrend.
De a sportban nincs volna, és semmi sincs véletlen.
Tanulva hibáinkból, a jövőben is biztosan egy erős, harcos UTE fog pályára lépni, remélhetőleg nem nulla néző előtt…