Szerző:
admin
Datum:
2019. január 19. - 17:30

Kicsit rendhagyó időpontban, pénteken délután került sor női röplabda csapatunk második 2019-es mérkőzésére a Tungsram Csarnokban, ellenfelünk a Hungast-Haladás együttese volt. A találkozón már pályára léphetett legfrissebb igazolásunk, a 28 éves ukrán Anna Kosiak.

Az első szettben a vendégek szerezték meg a vezetést, majd egy gyors egyenlítést követően már 4:1 állt az eredményjelzőn nekik. Innentől kezdve folyamatosan sikerült kialakítaniuk egy két-hárompontos különbséget, és 10:6-nál időt kértünk. Ekkor sikerült ugyan három pontot csinálnunk zsinórban, de egalizálni sajnos nem, így továbbra is futottunk az eredmény után …. egészen 16:16-ig, amikor is hosszú idő után újra egyenlő volt az állás. Ekkor időt is kértek a vendégek, majd 22:18-ra ismét „meglógtak”. 22:21-nél újra a Haladás kért egy kis szünetet, és 24:22-t követően már csak egy pontra voltak a szettgyőzelemtől. Ekkor azonban két pontot hoztunk, igy 24:24-re módosítottuk az eredményt. A mérkőzésen először 25:24-nél volt nálunk az előny, majd Valdez kőkemény bombájával 26:24-re nyertünk, és 1:0-ra vezettünk összesítésben.

A második játékrészben mi vezettünk 1:0-ra, de gyorsan fordulta kocka, és 5:2-re már a vendégeknél volt az előny. 9:3-nál időt kellett kérnie vezetőedzőnknek, majd sikerült 12:9-re faragni a hátrányt. 13:13-nál ismét egál volt a mérkőzés, majd megfordítottuk a találkozót, és 17:15-nél megint ellenfelünk is pauzér rendelt el, hogy rendet tegyen a fejekben. 20:16-nál már négy pont volt az előny a javunkra, de 20:19-nél mi is időt kértünk, majd 21:20-nál, és 22:21-nél már a Haladásnál vezetett. 24:23-nál nekünk is már csak egy pont kellett volna az újabb szettnyeréshez, de egalizált, majd 26:25-re fordított a Haladás. Ekkor megint jött három Valdez bomba, és 28:26-ra nyertünk, így már 2:0-ra vezettünk.

A harmadik játszma eleje simább volt, mint az első kettő, hiszen már 4:1-re is sikerült meglógnunk, de 5:4-nél már csak egy ponttal vezettünk. 7:6-nál mi kértünk időt, hiszen már a Haladásnál volt az előny, majd egészen 10:9-ig kellett várni az újabb vezetésünkre. Ekkor ismét a mi perceink következtek, és 14:10-nél megint a vendégek kértek időt. Innentől kezdve viszont folyamatosan négy-ötpontos volt a vezetésünk, majd 21:15-nél kikérte harmadik idejét a vendég együttes. A hátralevő időben mi négy, ellenfelünk mindössze három pontot szerzett, így 25:18-ra, és 3:0-ra győztünk.

Folytatás vasárnap, 19 órakor a Jászberény vendégeként a Bercsényi Sportcsarnokban.