OGYB I. osztály 1. torna

2019. október 13.

 

A 2019/2020. évi dr. Kotsis Attiláné U15 Országos

Gyermek Bajnokság I. osztály lebonyolítása

Alapszakasz:

Az alapszakaszban a 20 csapat az alábbiak szerint 7 tornán vesz részt, mely során minden csapat minden csapattal egyszer játszik.

Az alapszakaszban MINDEN MÉRKŐZÉS 3 játszmáig tart (végeredmény 2:1 vagy 3:0).

A tornák tervezett időpontjai és rendezői (megkülönböztetve):

 

1. torna: október 13.

Delta RSE Érd

Gödöllői RC

Dunakanyar SE-1

BVSC „A”

KESI „A”

Jászberényi RK-1

LINAMAR-BRSE Fehér

Szolnoki Sportcentrum „A”

RÖAK Kaposvár „A”

MTK

Nyíregyháza „A”

LINAMAR-BRSE Kék

Szombathelyi SI/HVSE „A”

Szegedi RSE-1

UTE „A”

Vasas Piros

Nyíregyháza „B”

VSD

Vasas Kék

UTE „B”

 

2. torna: október 27.

Nyíregyháza „A”

Gödöllői RC

Delta RSE Érd

LINAMAR-BRSE Kék

BVSC „A”

UTE „B”

Jászberényi RK-1

KESI „A”

RÖAK Kaposvár „A”

Dunakanyar SE-1

Vasas Kék

MTK

LINAMAR-BRSE Fehér

Szolnoki Sportcentrum „A”

Nyíregyháza „B”

VSD

Szegedi RSE-1

Szombathelyi SI/HVSE „A”

Vasas Piros

UTE „A”

 

3. torna: november 10.

Dunakanyar SE-1

Gödöllői RC

BVSC „A”

Delta RSE Érd

Jászberényi RK-1

LINAMAR-BRSE Fehér

KESI „A”

MTK

Nyíregyháza „B”

LINAMAR-BRSE Kék

Nyíregyháza „A”

Szolnoki Sportcentrum „A”

Szombathelyi SI/HVSE „A”

RÖAK Kaposvár „A”

UTE „A”

Szegedi RSE-1

Vasas Kék

Vasas Piros

UTE „B”

VSD

 

4. torna: november 24.

MTK

BVSC „A”

 

Dunakanyar SE-1

LINAMAR-BRSE Fehér

Nyíregyháza „A”

Delta RSE Érd

Szegedi RSE-1

Jászberényi RK-1

UTE „A”

Nyíregyháza „B”

Gödöllői RC

Szombathelyi SI/HVSE „A”

KESI „A”

Vasas Kék

Szolnoki Sportcentrum „A”

VSD

UTE „B”

RÖAK Kaposvár „A”

Vasas Piros

 

5. torna: december 15.

BVSC „A”

Dunakanyar SE-1

Jászberényi RK-1

LINAMAR-BRSE Fehér

Delta RSE Érd

KESI „A”

Gödöllői RC

Nyíregyháza „B”

MTK

Szegedi RSE-1

LINAMAR-BRSE Kék

UTE „B”

Szombathelyi SI/HVSE „A”

RÖAK Kaposvár „A”

Szolnoki Sportcentrum „A”

Nyíregyháza „A”

Vasas Piros

Vasas Kék

VSD

UTE „A”

6.-7. torna: január 12. és február 02.

Gödöllői RC

BVSC „A”

Delta RSE Érd

KESI „A”

Nyíregyháza „A”

Jászberényi RK-1

Dunakanyar SE-1

Nyíregyháza „B”

RÖAK Kaposvár „A”

LINAMAR-BRSE Fehér

LINAMAR-BRSE Kék

Szegedi RSE-1

Szombathelyi SI/HVSE „A”

Szolnoki Sportcentrum „A”

MTK

Vasas Piros

UTE „A”

UTE „B”

Vasas Kék

VSD

 

Elődöntő: MINDEN MÉRKŐZÉS 3 NYERT JÁTSZMÁIG TART!!

Az alapszakasz eredményei alapján kialakuló rangsor 1-12. helyezettje kerül az elődöntőbe. Itt az alapszakasz eredményei alapján 4 db 3-csapatos csoport kerül kialakításra:

 

B-1: az alapszakasz 1., 8., és 9. helyezettje

B-2: az alapszakasz 2., 7., és 10. helyezettje

B-3: az alapszakasz 3., 6., és 11. helyezettje

B-4: az alapszakasz 4., 5., és 12. helyezettje

 

Itt minden csoport 3 tornán szerepel, minden csapat rendez egy tornát. Döntőbe jut a 4 csoportelső, valamint a két legjobb csoportmásodik. A többiek helyosztó tornákon vesznek részt.

A tornák időpontjai: február 23., március 14. és április 5.

 

Helyosztó: MINDEN MÉRKŐZÉS 3 játszmáig tart (végeredmény 2:1 vagy 3:0)

Az elődöntőbe nem jutott csapatok (alapszakasz 13-20. helyezett; 8 csapat) két darab 4-csapatos csoportba kerül, ahol 3 tornát játszik.

 

B-5: az alapszakasz 13., 16., 17.és 20. helyezettje

B-6: az alapszakasz 14., 15., 18.és 19. helyezettje

A tornák időpontjai: február 23., március 14. és április 5.

 

Ezt követően a B-5 és B-6 csoportok 1-2. helyezettjei keresztjátékot követő mérkőzésen döntik el a 13-16. helyezéseket, a B-5 és B-6 csoportok 3-4. helyezettjei keresztjátékot követő mérkőzésen döntik el a 17-20. helyezéseket. Ezek időpontja: május 23.

 

Az elődöntőből döntőbe nem került csapatok két 3-csapatos csoportban döntik el a 7-9. helyet (a B-1, B-2, B-3, B-4 csoportok döntőbe nem jutott csoportmásodikjai + a legjobb csoportharmadik), valamint a 10-12. helyet (a B-1, B-2, B-3, B-4 csoportok fennmaradt csoportharmadikjai).

 

A tornák rendezői a torna adatait (helyszín, lebonyolításért felelős személy neve, mobiltelefon-száma) küldjék el a Versenybizottságnak (versenybizottsag@hunvolley.hu) ÉS a versenybírónak (Koltai Csanád; koltai.csanad@hunvolley.hu; 06-1-300-7250) szeptember 20. éjfélig!!

 

Budapest, 2019. szeptember 10.

                                                                                                          Koltai Csanád

                                                                                                            versenybíró