OIB Döntő

2019. május 24.

2019.05.24-26.

 

2018/2019. ÉVI
dr. Tarnawa Ferdinánd
Országos Ifjúsági Bajnokság
és
Torma Ágnes
Országos Ifjúsági Bajnokság
DÖNTŐ
Békéscsaba,
2019. május 24-26.
2018/2019. ÉVI
dr. Tarnawa Ferdinánd U19 Országos Ifjúsági Bajnokság,
Torma Ágnes U19 Országos Ifjúsági Bajnokság
1. Az országos döntő célja:
• Versenylehetőség biztosítása a 2000-2003-ben született fiú, valamint leány sportolók
részére.
• Az utánpótlás-nevelés, a kiválasztás lehetőségeinek bővítése, segítve a röplabda
utánpótlás nevelési rendszerét.
• az „Országos Ifjúsági Bajnokság bajnoka” cím, és a további helyezések eldöntése.
2. Az országos döntő rendezője:
A Magyar Röplabda Szövetség felkérésére a Békéscsabai Röplabda Sportegyesület
3. Az országos döntő ideje: 2019. május 24-26. (péntek – szombat – vasárnap)
Május 24. (péntek) 09.30-tól
Május 25. (szombat) egész nap
Május 26. (vasárnap) kb. 18.30-ig
4. Az országos döntő helye:
1. pálya: Evangélikus Gimnázium Sportcsarnoka (Békéscsaba, Luther utca 1.)

2. pálya: Békéscsaba Városi Sportcsarnok (Békéscsaba, Gyulai út 44.)

5. Versenybíró:
Mezei Zoltán és Bátkai-Katona Ágnes
6. Szállás, étkezés:
Szállás:
Szent-Györgyi Albert Szakkollégium
Békéscsaba, Gyulai út 53-55.

A szállás elfoglalása előtt minden csapatnak kauciót kell letenni, melynek mértéke 50.000,-
Ft/csapat. A kaució összege a szállás elhagyása után, amennyiben a szállásadó részéről nem
merül fel kifogás, észrevétel, abban az esetben teljes mértékben visszafizetésre kerül a kauciót
befizető részére!
Étkezés:
Szent-Györgyi Albert Szakkollégium
Békéscsaba, Gyulai út 53-55.

7. Program:
A csapatok érkezése:
Legkésőbb 2019. május 24. péntek (mérkőzés előtt 1 órával a mérkőzés helyszínére).
Igazolás: A sportolók igazolásának bemutatása a helyszíni versenyirodában történik 45
perccel a mérkőzés kiírt időpontja előtt.
8. Díjazás:
Az első helyezett csapat érem és kupa díjazásban részesül, a második-harmadik helyezett
csapatok érem díjazásban részesülnek. Valamennyi csapat oklevél díjazásban részesül.
Különdíjat kapnak nemenként és posztonként a legjobbak, valamint az MVP, illetve a
„torna válogatottja” is kijelölésre kerül.
9. Egyéb rendelkezések:
- A játékosoknak Teremröplabda Sportolói Igazolvánnyal, érvényes Játékengedéllyel
és érvényes sportorvosi engedéllyel kell rendelkezni.
- A mérkőzéseken a 2000. január 01. és 2003. december 31. között született fiú és leány
sportolók vehetnek részt (mérkőzésenként legfeljebb további 3 fő 2004-ben született
játékos szerepeltethető).
- A kiírt mérkőzésidőpontok tájékoztató jellegűek, a versenybizottság rendelkezése
szerint a mérkőzések később is kezdődhetnek (korábban NEM!), a mérkőzések előtt a
pályán 25 perc bemelegítést kell biztosítani.
- A sportolók csak elöl-hátul számozott mezben léphetnek pályára. A mezszám
ragasztóval vagy egyéb módon történő átalakítása TILOS! Ilyen mezben a játékos nem
léphet pályára! A mérkőzéseken CSAK EGYSÉGES SPORTFELSZERELÉSBEN
(MEZ, NADRÁG) LÉPHETNEK PÁLYÁRA A JÁTÉKOSOK!!!
- A stábtagok (edző, másodedző, gyúró, orvos) csak a Versenykiírás 16.5. pontjában
leírtak szerinti öltözetben láthatják el feladatukat a mérkőzéseken!
- AZ EREDMÉNYHIRDETÉSEN CSAK EGYSÉGES SPORTRUHÁZATBAN
ENGEDÉLYEZETT A RÉSZVÉTEL!!
- Minden egyéb előírást a Magyar Röplabda Szövetség versenykiírása tartalmaz.
10. Egyéb költségek:
A versenyrendezés költségei csapatonként 72 000 Ft/ csapat.
Ezt az összeget átutalással a rendező sportszervezet részére számla ellenében kell
megfizetni.
Sikeres felkészülést és eredményes versenyzést kívánunk valamennyi csapatnak!

LEBONYOLÍTÁS
dr. Tarnawa Ferdinánd U19 Országos Ifjúsági Bajnokság,
Torma Ágnes U19 Országos Ifjúsági Bajnokság
LEÁNY RÉSZTVEVŐK
Ssz. Csapat Település Edző neve
1 Békéscsabai Röplabda Sportegyesület Békéscsaba Nagy Attila
2 Felsővárosi Fésüs RAF Székesfehérvár Fésüs Irén
3 Nyíregyháza Nyíregyháza Nagy Attila
4 Penta Gödöllői RC Gödöllő Szabados István
5 UTE Budapest Selmeczi Zsuzsanna
6 Vasas Óbuda U19 Budapest Szappanos Máté
Sors.
sz.
Csapat
Sors.
sz.
Csapat
A/1 Felsővárosi Fésüs RAF B/1 Békéscsabai Röplabda Sportegyesület
A/2 UTE B/2 Nyíregyháza
A/3 Vasas Óbuda U19 B/3 Penta Gödöllői RC
FIÚ RÉSZTVEVŐK
Ssz. Csapat Település Edző neve
1 DSE Röplabda Akadémia – 1 Dunaújváros Szabó Gábor
2 DSE Röplabda Akadémia – 2 Dunaújváros Bartal Gergely
3 Felsővárosi Fésüs RAF Székesfehérvár Gazsi Péter
4 Kecskeméti RC Kecskemét Karagics Mátyás
5 RÖAK-Fino Kaposvár Demeter András
6 Szolnoki Sportcentrum Szolnok Illyés Gábor
Sors. sz Csapat Sors. sz. Csapat
A/1 DSE Röplabda Akadémia – 2 B/1 Felsővárosi Fésüs RAF
A/2 DSE Röplabda Akadémia – 1 B/2 Kecskeméti RC
A/3 Szolnoki Sportcentrum B/3 RÖAK-Fino
AZ ORSZÁGOS DÖNTŐ LEBONYOLÍTÁSI RENDJE
A csapatok két csoportban körmérkőzést játszanak. A csoportok első helyezettjei az elődöntőbe
jutnak, a csoportok 2. helyezettjei a másik csoport 3. helyezettjeivel mérkőznek (keresztjáték),
ezt követően a győztesek a csoportok 1. helyezettjeivel játszanak (elődöntők). A keresztjáték
vesztesei az 5-6. helyért játszanak
2019. május 24. (péntek)
IDŐ
Lányok
Városi Sportcsarnok
Fiúk
Evangélikus Gimnázium Sportcsarnoka
09.30 UTE – Vasas Óbuda U19 DSE Röplabda Akadémia-1 – DSE Röplabda Akadémia-2
11.00 Nyíregyháza – Penta Gödöllői RC Kecskeméti RC – RÖAK-Fino
12.30 Felsővárosi Fésüs RAF – UTE Szolnoki Sportcentrum – DSE Röplabda Akadémia-1
14.00 Békéscsabai RSE – Nyíregyháza Felsővárosi Fésüs RAF – Kecskeméti RC
15.30 Vasas Óbuda U19 – Felsővárosi Fésüs RAF DSE Röplabda Akadémia-2 – Szolnoki Sportcentrum
17.00 Penta Gödöllői RC – Békéscsabai RSE RÖAK-Fino – Felsővárosi Fésüs RAF
2019. május 25. (szombat)
IDŐ
LEÁNY
Városi Sportcsarnok
IDŐ FIÚ
Evangélikus Gimnázium Sportcsarnoka
10.00 A2.-B3. helyezett (keresztjáték) 10.00 A2.-B3. helyezett (keresztjáték)
12.00 B2.-A3. helyezett (keresztjáték) 12.00 B2.-A3. helyezett (keresztjáték)
17.00 B1. – A2.-B3. győztes (elődöntő) 17.00 B1. – A2.-B3 győztes (elődöntő)
19.00 A1. – B2.-A3. győztes (elődöntő) 19.00 A1. – B2.-A3. győztes (elődöntő)
2019. május 26. (vasárnap)
IDŐ Városi Sportcsarnok IDŐ Evangélikus Gimnázium Sportcsarnoka
10.00 3. helyért (elődöntők vesztesei) 10.00 5. helyért (keresztjáték vesztesei)
12.00 3. helyért (elődöntők vesztesei) 12.00 5. helyért (keresztjáték vesztesei)
14.00 1. helyért (elődöntők győztesei)
16.00 1. helyért (elődöntők győztesei)
kb.
18.30
E R E D M É N Y H I R D E T É S
MINDKÉT NEM SZÁMÁRA

A csoport
A/1Felsővárosi Fésüs RAF
A/2UTE
A/3Vasas Óbuda U19
B csoport
B/1Békéscsabai RSE

B/2Nyíregyháza
B/3Penta Gödöllői RC

FIÚ CSOPORTMÉRKŐZÉSEK

A/1DSE RöplabdaAkadémia-2
A/2DSE RöplabdaAkadémia-1
A/3Szolnoki Sportcentrum

B/1Felsővárosi Fésüs RAF
B/2Kecskeméti RC
B/3RÖAK-Fino