UTE Röplabda

MAGYAR BAJNOK 10X

1963 | 1964 | 1965 | 1966 | 1967 | 1968 | 1970 | 1986 | 1987 | 1990

12X MAGYAR KUPA-GYŐZTES

1962 | 1963 | 1964 | 1965 | 1966 | 1967 | 1968 | 1974 | 1975 | 1984 | 1986 | 1987


EDZŐTÁBOROKBAN AZ UTÁNPÓTLÁS


Image

Utánpótlás csapataink megkezdték a felkészülését az 2023-24-es szezonra. Mára már hagyományossá vált, hogy augusztusban egy edzőtáborral kezdődik az alapozás. A „lilák” (U15 U17, U20 és NBI) csapataink Mátraházán, az Olimpiai Edzőközpontban vannak, míg a „fehérek” (U17, U15, U13, kiegészülve a U13 lilákkal) együtt Nyíregyházán voltak az elmúlt héten.

A mátraházi edzőtáborok Horváth Vica gyógytornász és Beszterczei Attila utánpótlás erönléti edző szakmai vezetésével felmérésekkel indultak, a jelenlegi edzettségi állapotok kiderítésére. A nagyrészt erőnléti edzéseket tartalmazó edzések mellett azért a teremben is pattog a labda. A pihenő időkben pedig közösségépítő programok biztosítják a jó hangulatot.

Nyíregyházán a terem két részre volt osztva, egy röplabdás és egy kosárlabdás pálya, amelyeken egyszerre két csapat is tudott külön-külön edzeni. Délelőttönkén egy-egy órás blokkokban edzettek a
csapatok, fél óra atlétika vagy erősítés, fél óra készségfejlesztő gyakorlatok, délután a röplabdáé volt a főszerep, este pedig az uszodában tudtak levezetni.

„Az elsődleges célja az edzéseknek az volt, hogy az alapállóképességet fejlesszük, illetve a törzs-, a csípő- és a láb izmait elkezdjük erősíteni. A programot a vízi foglalkozások színesítették és az állatkerti kirándulással egybekötött csapatépítő program is jó hatással lesz a csapategység kialakítására. Összeségében nagyon hasznos héten vagyunk túl.” – értékelte a nyíregyházi tábort Czímer Attila, az U15-ös fehér csapat vezetőedzője.

Jó felkészülést, hajrá lilák!